Kas soovite oma autot kiiresti ja kasulikult müüa?

Pakume Teile parimat hinda auto eest ja viime tehingu lõpule vähem kui 15 minutiga.

KUL AUTO on Teie autode väljaostmise partner Eestis ja see blogi on Teie jaoks. Selles blogis räägime Teile kasutatud autode turust ja edasimüüjate kaudu müügi eelistest. Lisateave riskide kohta ja enesemüügi raskused. Nautige lugemist!

Kasutatud autod Eestis, elu roolis.

Kas on võimalik osta korralik auto?

Sisukord

Mis toimub Eesti vanade sõidukitega turul? Kasutatud autod kallim ja kaliim.

Tänaseks on kasutatud autode turg Eestis aktiivselt arenemas. Seoses autoomanike arvu kasvu ja muutuva tarbijadünaamikaga on väljaostmine muutunud populaarseks autode müügiviisiks. See on kiire ja mugav viis vabaneda vanast autost ilma, et peaks kulutama aega ja vaeva ostjate otsimisele. Elu on teatavasti mõnikord väga ettearvamatu, täna teeme suuri plaane ja homme muutub kõik vastupidises suunas, mitte alati meie süül – see on peamine põhjus, miks kasutatud autode ostmise populaarsus on oluliselt kasvanud.

Miks inimesed ostavad vanad sõidukid? Kas on võimalik osta korralik kasutatud sõiduk?

Huvi kasutatud autode vastu riigis kasvab jätkuvalt. Selle põhjuseks on asjaolu, et paljud tarbijad eelistavad säästa raha, valides kasutatud autod uute asemel, mis muudab kasutatud autode turu väga aktiivseks. Turul on mitmesuguseid automarke ja -mudeleid, mis pakub klientidele laia valikut. Paljud kasutatud sõidukid Eestis on heas korras ja rikkaliku hooldusajalooga tänu rangetele hooldus- ja liiklusohutusnõuetele.Erilist tähelepanu nõuavad teistest riikidest imporditud autod, kuna nende ajalugu pole nii lihtne kontrollida.

Miks on Eestis mugav kasutatud autod kokkuostjatele müüa?

Auto müümine ostjatele on Eestis populaarne meetod. Sellel müügiviisil on mitmeid olulisi eeliseid. Esiteks võimaldab see säästa oma väärtuslikku aega ja närve, välistades vajaduse pidada potentsiaalsete ostjatega keerulisi läbirääkimisi ja lahendada juriidilisi probleeme iseseisvalt. Lisaks tagavad kokkuostjad kohese tasumise, olgu sularahas või pangaülekandega. Kasutatud autode ostjad on valmis ostma igas seisukorras autosid, isegi kui need vajavad remonti või esineb muid defekte. See muudab selle müügimeetodi ideaalseks valikuks vanade, kasutatud või kahjustatud sõidukite omanikele.

Milliste raskustega autoomanikud võivad iseseisva müügi puhul kokku puutuda? Kasutatud autod on ise raske müüa.

Autos võivad olla varjatud tehnilised või mehaanilised probleemid, millest Te isegi teadlik ei olnud. See võib hõlmata probleeme mootori, käigukasti, vedrustuse ja muude sõiduki oluliste osadega. Reeglina me auto töötamise ajal iga päev kapoti alla ei vaata, selle müümisel võivad ettenägematud probleemid tekkida. Kui Te ei ostnud oma autot uuena, ei saa Te teada selle täielikku teenindusajalugu. Ilma hooldusajaloo ja regulaarsete tehniliste kontrollideta ei pruugi Te müüjana teada auto tegelikku seisukorda ja selle varasemaid remonditöid. See võib pärast uue omaniku Teie sõiduki ostmist kaasa tuua ootamatuid remondikulusid, misjärel on uuel omanikul õigus esitada tarbijale kaebus või muid eriteenuseid. Valesti vormistatud dokumentatsioon või ostu-müügilepingu kaotamine võib kaasa tuua tõsiseid tagajärgi. Kui auto müüakse müügilepingu alusel, kus ostja viitab valeandmetele, jääb kogu vastutus Teile. Riskide minimeerimiseks on oluline enne kasutatud auto müüki teha põhjalik ülevaatus, kontrollida dokumente ning võimalusel võtta ühendust professionaalidega tehnilise hinnangu saamiseks. See aitab vältida ebameeldivaid üllatusi pärast müüki.

Mida ei tohi teha, iseseisvalt kasutatud auto müügiks ettevalmistamisel.

Igapäevaselt kasutatud autodega töötades märkasime, kuidas erinevad inimesed üritavad ise autot müügiks ette valmistada. Jagame Teiega mõningaid tähelepanekuid väljastpoolt ja anname paar näpunäidet, kuidas seda autot kahjustamata teha ja võib-olla isegi täiustada.

Värvimistööd

Kasutatud autod värvimistööd

Paljud omanikud kujutavad ette, et kui autol on rooste, oleks parim mõte kahjustatud pind selle peatamiseks purgist roostekruntvärviga värvida. Jah, loogika on õige, kuid vähesed saavad aru, et kui Te ei valmista pinda enne ette ja eemaldate detaililt roostet, pole sellel mõtet! Sel juhul rikute veelgi auto välimust, mis mõjutab selle väärtust halvemini. Meie nõuanne on, et kui Teil pole võimalust detaili üle värvida, kuid on tekkinud rooste, külastage professionaalset autovärvi kauplust. Igal autol on oma värvikood, selle leiab plaadilt (igal margil on värvikoodiga plaat omal kohal, võta ühendust müüjaga ja ta aitab), peale värvikoodi leidmist osta pintsel oma värviga ja puudutage hoolikalt kõiki roostekohti. Ärge kasutage aerosooli, eriti ärge katke seda kõike sellisest aerosoolist saadud lakiga! Tulevikus, kui selline osa õigesti üle värvida, on Teie töö kihi eemaldamine maalri jaoks lisatöö ja kõik ei võta seda ette.

Salongi uuendamine

Salongi uuendamine

Aja jooksul tunnevad mõned autoomanikud, et nende autosalong on muutunud igavaks ja soovib seda värskendada. Liimige erinevatele kleebistele, telefonihoidjatele, tüdrukud soovivad lisada sära kividega roolile ja erinevaid sädemeid armatuurlauale. Kõik see vähendab auto väärtust, nii et kui uus omanik või isegi omanik mõtleb ümber ja soovib kõike algsesse seisukorda taastada, põhjustab see sageli materjali kahjustamist. Suur viga on liimida telefonihoidja esipaneeli keskele, just sinna saavad päikesekiired ja pliidisoojus suurema osa. Tänu pidevatele temperatuurimuutustele hakkab telefonihoidjal olev liim sisse sööma materjalist ja seda on praktiliselt võimatu eemaldada jälgi jätmata. See kehtib ka muude nokimisseadmete ja peakomplektide kohta. Meie nõuanne: kui soovite tõesti oma autot kaunistada, kinnitage see akendele või kasutage kinnitusega peakomplekti, mitte liimige seda.

Väline tuuning

Väline tuuning

See on omaette kunstivorm, oleme näinud lahendusi, mida isegi professionaalne tuuningstuudio ei suudaks korrata. Auto uuendamine väliselt sportliku kerekomplekti külge keerates on väga halb mõte! Kui keerate häälestuselemendid originaalosade külge, pole enam tagasiteed. Hind muutub sellisel autol madalamaks, sest peale kogu häälestuse eemaldamist jäävad originaalosad kahjustada. Samuti on keelatud liimida kehaosadele klaasiliim või muud liimi! Autosid katvat lakki on väga lihtne rikkuda, klaasist hermeetikut või muid tugevaid ühendeid on võimatu eemaldada jälgi jätmata. Meie nõuanne: maksimum on see, mida saab kasutada ja mõistlikes piirides on see kahepoolne teip, seda müüakse igas auto- ja ehituspoes.

Kas soovite oma autot müüa meile?

Jäta soov meie kodulehel https://kulauto.ee või helista +372 5552 7779. Tagame professionaalse hinnangu, parima hinna ja tasumise kohapeal 15 minuti jooksul. Ära jäta kasutamata võimalust müüa oma auto kiiresti ja kasumlikult KUL AUTO-ga!

Milliseid autosid me ostame:

Meie ettevõtte ostab kasutatud autod,  igas seisukorras autosid – sõidukorras, pisi- või kapitaalremonti vajavaid, avariijärgseid, tehnoülevaatuseta, mittetöötavaid jm. Loomulikult sõltub masina maksumus suuresti selle seisust. Ostame iga tootmisaasta autosid, nii uusi kui vanu. Olgu öeldud, et töötame rangelt Eesti õigusvaldkonnas. Ostame autosid ainult omanikult, kasutajad ja vastutavad kasutajad ei saa autot müüa ilma volikirjata. Loomulikult me ei osta autosid, mis on kirjas varastatud või mingi koormise/keelu all. Seda kõike kontrollitakse avalikult kättesaadavate andmebaaside põhjal.

Link riigiportaalile: eteenindus.mnt.ee

Seega, kui soovite oma isiklikku autot kiiresti ja kasumlikult müüa – jätke päring!

Järeldus

Selles blogis vaatlesime kasutatud autode turu põhiaspekte ja tuvastasime autode kokkuostjatega töötamise eelised. Samas oleme välja toonud enesemüügiga kaasnevad riskid. Oluline on meeles pidada võimalikke tehnilisi nüansse ja dokumentide õiget vormistamist. Loodame, et see teave aitab Teil oma autot edukalt müüa. KUL AUTO pakub usaldusväärset võimalust auto müügiks Eestis. Edu Teile autotehingu puhul!

Jaga posti:

Seonduvad postitused